Palaute
Tiedotearkisto
Materiaalisalkku
 F-pojat


F-pojat,

 

...OVAT JO SYYSTAUOLLA, UUDET HARKKA AJAT ILMOITETAAN MYÖHEMMIN

(*sunnuntaisin 17.00-18.30 Hirvijärven koululla)

( *perjantaisin Hirvijärven koululla 18.00-19.30)

 

=================================

 

Otteluohjelma 2009        

 

la 9.5      E:lle turnaukseen lisäjoukoiksi Koskenkorvalle

 

la16.5     F-poikien oma turnaus Seinäjoella                                      ...PRONSSI TULI  palkinnot : Teemu ja Antti

 

to 28.5. klo 18.00         JaJa-AA ahmat  ...  1-2    (10-6,10-8, 4-11)    1. Tomi     2. Aleksi      3. Eemeli

                                                                      

su 31.5 klo 14.00          KaMa99-JaJa     ...  2-0    (11-3, 11-10)          1.Teppo    2. Kristian

   

su 7.6.  klo 14.00          ViVe-JaJa           ... 2-1     (10-6, 5-10, 8-3)    1. Markus  2. Teemu

 

ti 23.6. klo 18:00           KoU1-JaJa         ... 0-2       (7-11, 9-19)          1. Juho  2. Santeri

                                                                 

su 12.7 klo 13:00          AA ahmat-JaJa  ... 1-2    (8-9, 12-8, 3-5)       1. Santtu  2. Jussi   3. Lauri

                                                                       

pe 17.7 klo 18.00          JaJa-NJ1            ... 0-2     (7-13, 8-11)           1. Eemeli 2.Lauri 3.Santeri

                                                                                                       

la 25.7  klo 13.00         JaJa-ViVe           ...  0-1     (6-6, 5-6)               1. Teppo 2. Eero 3. Markus

                                                                

ke 29.7 klo 18.00          NJ1-JaJa            ... 2-0     (10-8, 12-4)            1. Aleksi 2. Eero

 

la-ti 1-4.8  F-poikien leiri Ylivieskassa,                     palkitut : onnistuja Tomi, tsemppaaja Juho            

                                    

pe 7.8 klo 18.00            JaJa-KoU1         ... 2-0     (6-4, 9-7)                 1.Kristian 2. Antti 3. Jussi

 

ti 11.8 klo 18.00            JaJa-KaMa99     ... 0-2     (7-10, 5-7)              1.Tomi  2. Santtu 3. Juho

 

sijoituspelit  5-6 ? :

 

la 22.8 klo 16.30            JaJa-KoU          ...2-0                                       1. Teppo  2. Tomi

 

la 29.8 klo 13.00            KoU-JaJa          ...0-2                                       1. Jussi    2. Eero

 

F-pojat sivusivat Jalaksen f-poikien sijotusta kautta aikojen. Viides sija kilpasarjassa !

                                                               

===============================================================================  

            

 

JOUKKUE

PELIT

3p

2p

1p

0p

JAKSOT

JUOKSUT

PISTEET

KaMa99

10

7

3

0

0

 18-1

 226-109

27

NJ1

10

4

3

1

2

 13-6

 211-160

19

AA ahmat

10

2

4

2

2

 13-10

 216-190

16

ViVe

10

1

3

2

4

 9-12

 157-180

11

JaJa

10

2

1

2

5

 8-14

 173-205

10

KoU1

10

0

0

1

9

 1-19

 123-262

1

                  

F-pojat A-sarja 
Kankaanpään Maila99
Alajärven Ankkurit Ahmat
Nurmon Jymy1
Jalasjärven Jalas
Vimpelin Veto
Koskenkorvan Urheilijat1

===============================================================================

 

  • Nimi: Ala-Kasari Teppo

  • Syntymävuosi: 1999

  • Kausi: 6.

  • Pelipaikka: Polttolinja ja koppari.

 

  • Nimi: Perälä Eero

  • Syntymävuosi: 1999

  • Kausi: 5.

  • Pelipaikka: 2-vahti ja 2-polttaja

 

  • Nimi: Riskumäki Santtu

  • Syntymävuosi: 1999

  • Kausi: 3.

  • Pelipaikka: Polttolinja ja koppari

 

  • Nimi: Sillanpää Teemu

  • Syntymävuosi: 1999

  • Kausi: 3.

  • Pelipaikka: Polttolinja

 

  • Nimi: Sopanen Aleksi

  • Syntymävuosi: 1999

  • Kausi: 3.

  • Pelipaikka: 1-vahti ja sieppari

 

  • Nimi: Vähä-Karvia Kristian

  • Syntymävuosi: 1999

  • Kausi: 3.

  • Pelipaikka: Polttolinja

 

  • Nimi: Ala-Lammi Lauri

  • Syntymävuosi: 2000

  • Kausi: 2.

  • Pelipaikka: 2-vahti / sieppari

 

  • Nimi: Mannila Antti

  • Syntymävuosi: 2000

  • Kausi: 3.

  • Pelipaikka: Sieppari / 3-vahti

 

  • Nimi: Mäki Juho

  • Syntymävuosi: 2000

  • Kausi: 4.

  • Pelipaikka: 1-vahti

 

  • Nimi: Ritola Tomi

  • Syntymävuosi: 2000

  • Kausi: 4.

  • Pelipaikka: Lukkari

 

  • Nimi: Vähä-Karvia Markus

  • Syntymävuosi: 2000

  • Kausi: 3.

  • Pelipaikka: 3-vahti / 3-polttaja

 

  • Nimi: Salonen Jussi

  • Syntymävuosi: 2000

  • Kausi: 3.

  • Pelipaikka: 3-koppari

  • Nimi: Autio Eero

  • Syntymävuosi: 1999

  • Kausi: 1.

  • Pelipaikka:

  • Nimi: Valkama Santeri

  • Syntymävuosi: 2000

  • Kausi: 1.

  • Pelipaikka:

  • Nimi: Salmela Eemeli

  • Syntymävuosi: 1999

  • Kausi: .

  • Pelipaikka:

 

  • Nimi: Mäki Timo

  • Syntymävuosi: 1970

  • Kausi: 3.

  • Tehtävä: Pelinjohtaja / Valmentaja

 

  • Nimi: Ritola Pasi

  • Syntymävuosi: 1968

  • Kausi: 3.

  • Tehtävä: Pelinjohtaja / Valmentaja

 

 

  • Nimi: Perälä Jukka

  • Kausi: 3.

  • Tehtävä: Valmentaja / huoltaja

 

  • Nimi: Ritola Julia

  • Syntymävuosi: 2007

  • Kausi: 3.

  • Tehtävä: Maskotti

Peppi,  sijaismaskotti leirin alussa,

kunnes Julia saapui.

Eka kausi meneillään.

s. tammik.09

 

Linkki pelikuviin2008

Linkki Kempeleen leirin kuviin2008

==============================================


==============================================

la 9.5      E:lle turnaukseen lisäjoukoiksi Koskenkorvalle

 

la16.5     F-poikien oma turnaus Seinäjoella            

                                                                                kioskivuorot:                        

 

to 28.5. klo 18.00         JaJa-AA ahmat  ...              Heli, Suvi ja Elisa                            

                                                                      

su 31.5 klo 14.00          KaMa99-JaJa     ...                                         

   

su 7.6.  klo 14.00          ViVe-JaJa           ...                                         

 

ti 23.6. klo 18:00           KoU1-JaJa         ...

                                                                 

su 12.7 klo 13:00          AA ahmat-JaJa  ...

                                                                       

pe 17.7 klo 18.00          JaJa-NJ1            ...             Päivi, Marika,Maarit

                                                                                                

                                                                                                       

la 25.7  klo 13.00         JaJa-ViVe           ...              Kirsi, Liisa,Minna

 

ke 29.7 klo 18.00          NJ1-JaJa            ...

 

la-ti 1-4.8                      F-POIKIEN LEIRI YLIVIESKASSA, 

                                    

pe 7.8 klo 18.00            JaJa-KoU1         ...              Elina, Tiina, Maarit

 

ti 11.8.klo 18.00           JaJa-KaMa         ...              Jaana, Pirjo, Elisa

 

la 22.8 klo 16.30           JaJa- KoU          ...             Päivi, Marika

=========================================================

NAPEROLEIRI 2009 Ylivieska, FP-Huitu V,

Alkusarja OTTELUOHJELMA JA MAJOITUS

FP-Huitu V-lohko

HP-K Haapajärvi                                                      

PesäYsit Lappeenranta                                             

PK-P Puurtila                                                           

E Pesis Espoo                                                          

SMJ Seinäjoki                                                           

JaJa Jalasjärvi

 

 

Naperoleiri 2009 Ylivieska, FP-Huitu V, Alkusarja Otteluohjelma

                                                                30.7.09 klo 20.13 päivitetty

                                                                muutama paikan muutos edelliseen...!

 

 

Itä Länsi
Lappeenrannan Pesä Ysit Espoon Pesis
Siilinjärven Pesis Alajärven Ankkurit
Jyväskylän Kiri Koskenkorvan Urheilijat
Kouvolan Pallonlyöjät Kankaanpään Maila -99
Tohmajärven Pomppu Jalasjärven Jalas
Kiteen Pallo -90 Nurmon Jymy
Puurtilan Kisa-Pojat Ylivieskan Kuula -99
Kempeleen Kiri Seinäjoen Mailajussit
Oulun Lippo Kankaanpään Maila -00
Nivala Pesis Laitilan Jyske
Haapajärven Pesä-Kiilat Kerava/Seinäjoki
Simon Kiri Pattijoen Urheilijat
Sotkamon Jymy Ylivieskan Kuula -00

                                                               

majoittuminen Katajan koululla Katajantie 23, aamupala omalla koululla, ruokailut Jokirannalla 

E KATAJA, Katajantie 23 , samaan kouluun majoittuvat:

Hämeenkyrön Räpsä F-tytöt

Iin Urheilijat F-tytöt

Ruoveden Pirkat F-tytöt

Espoon Pesis F-pojat

Jalasjärven Jalas F-pojat

Haminan Palloilijat G-juniorit

Kouvolan Pallonlyöjät F-pojat  

Puurtilan Kisa-Pojat F-pojat  , tummennetulla saman lohkon pojat       

 

         

G-juniorit

F-tytöt

F-pojat

Joukkueita

7

23

26

 Joukkueet pelaavat 8 kierrosta, lisäksi jokainen leiriläinen osallistuu Itä-Länsi peliin. 

     

Alkusarja

Joukkueet jaetaan alkulohkoihin siten, että G-juniorit ovat omana lohkonaan, F-tytöistä muodostetaan kolme lohkoa (joukkueita 8,8 sekä 7), ja F-pojista neljä (joukkueita 7, 7, 6 sekä 6).  Alkulohkoissa pelataan yksinkertainen alkusarja mahdollisimman pitkälle, kierroksia 6.

 

Lohkojen nimet viittaavat ylivieskalaisiin perinneruokiin, lummuusipaisti, maitorieska, pepu, punainen hera sekä huituvelli. Ylivieskassa vietetään 1. - 2.8.-09 myös kotiseutupäiviä.

 

Kierrokset 7 ja 8

Kierrokset 7 ja 8 pelataan tiistaina, toisia lohkoja vastaan (kuuden joukkueen lohko pelaa jo kierroksen 6 toista lohkoa vastaan). Nämä pelit julkaistaan vasta leirin aikana.

       

Tomin ja Teemun haastattelu Ylivieskan leirisivuilta:

 

1.Nimi? Tomi (vas.) ja Teemu

2.Ikä? Tomi 9v. ja Teemu 10v.

3.Joukkue? Jalasjärven Jalas

4.Mitä olet tykännyt leiristä? ”Pelit oli

parhaimpia.”

5.Haluaisitko vielä jäädä leirille vai joko

haluat kotiin? ”Ei vielä kotiin, ku ei siellä

oo mitään tekemistä”

6.Aiotko vielä jatkaa pesäpallon pelaamista

kauan? Pojat aikovat pelata

miehiin asti.

 

F-pojat FP-Huitu V-lohko
Otteluohjelma
Koti Vieras Ajankohta Kenttä Tulos    
HP-K Pesä Ysit 1.8.2009 13:30:00 4 Kataja 2 3-16 0 - 2  
EPesis PK-P 1.8.2009 14:30:00 4 Kataja 2 4-10 0 - 2  
SMJ -00 JaJa 1.8.2009 15:30:00 4 Kataja 2 4-6 0 - 2  
Pesä Ysit PK-P 1.8.2009 17:30:00 4 Kataja 2 9-4 2 - 0  
HP-K JaJa 1.8.2009 18:30:00 4 Kataja 2 4-17 0 - 2  
SMJ -00 EPesis 1.8.2009 19:30:00 4 Kataja 2 10-4 2 - 0  
JaJa Pesä Ysit 2.8.2009 8:30:00 1 Suvanto 1 7-10 0 - 2  
EPesis HP-K 2.8.2009 9:30:00 1 Suvanto 1 8-7 2 - 0  
PK-P SMJ -00 2.8.2009 10:30:00 1 Suvanto 1 9-7 2 - 0  

Pesä Ysit EPesis 2.8.2009 13:00:00 1 Suvanto 1 12-6 2 - 0  
HP-K SMJ -00 2.8.2009 14:00:00 1 Suvanto 1 2-7 0 - 2  
PK-P JaJa 2.8.2009 15:00:00 1 Suvanto 1 5-2 2 - 0  
SMJ -00 Pesä Ysit 2.8.2009 17:30:00 1 Suvanto 1 8-15 0 - 2  
JaJa EPesis 2.8.2009 18:30:00 1 Suvanto 1 14-2 2 - 0  
PK-P HP-K 2.8.2009 19:30:00 1 Suvanto 1 8-8 1 - 1  
Pesä Ysit EPesis 2.8.2009 13:00:00 1 Suvanto 1 12-6 2 - 0  
HP-K SMJ -00 2.8.2009 14:00:00 1 Suvanto 1 2-7 0 - 2  
PK-P JaJa 2.8.2009 15:00:00 1 Suvanto 1 5-2 2 - 0  
SMJ -00 Pesä Ysit 2.8.2009 17:30:00 1 Suvanto 1 8-15 0 - 2  
JaJa EPesis 2.8.2009 18:30:00 1 Suvanto 1 14-2 2 - 0  
PK-P HP-K 2.8.2009 19:30:00 1 Suvanto 1 8-8 1 - 1  
Ke-Se Pesä Ysit 3.8.2009 8:30:00 2 Suvanto 2 8-6 2 - 0  
Kiri HP-K 3.8.2009 9:30:00 2 Suvanto 2 9-4 2 - 0  
JaJa Ni-Pe 3.8.2009 10:30:00 2 Suvanto 2 15-7 2 - 0  
 
PK-P Ke-Se 4.8.2009 9:00:00 8 Kivioja 3-3 1 - 1  
EPesis Kiri 4.8.2009 9:00:00 9 Päivärinta 5-11 0 - 2  
KaMa -00 HP-K 4.8.2009 10:00:00 8 Kivioja 7-4 2 - 0  
Lippo Pesä Ysit 4.8.2009 10:00:00 9 Päivärinta 10-9 2 - 0  
Ni-Pe SMJ -00 4.8.2009 11:00:00 8 Kivioja 6-8 0 - 2  
JaJa YK -00 4.8.2009 11:00:00 9 Päivärinta 15-3 2 - 0  
Pesä Ysit KaMa -00 4.8.2009 13:00:00 8 Kivioja 6-6 1 - 1  
Ke-Se JaJa 4.8.2009 13:00:00 9 Päivärinta 7-6 2 - 0  
EPesis Lippo 4.8.2009 14:00:00 8 Kivioja 5-13 0 - 2  
PK-P YK -00 4.8.2009 14:00:00 9 Päivärinta 11-2 2 - 0  
HP-K Ni-Pe 4.8.2009 15:00:00 8 Kivioja 10-9 2 - 0  
Kiri SMJ -00 4.8.2009 15:00:00 9 Päivärinta 9-10 0 - 2  
  

 
 

 

 
 © 2009 Jalasjärven Jalas SLU  |  Sporttisaitti  |  tulosta sivu